Pechowa Olimpiada

Na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Warszawie wybieraliśmy się z dużymi nadziejami, dobra forma, wysokie miejsca na listach sugerowały szanse medalowe. Niestety Warszawa okazała się niezbyt gościnna dla zawodników z naszego województwa. Małopolska zdobyła tylko jeden brązowy medal -sztafeta 4X100m AZS Kraków chłopcy.

Nasi zawodnicy starali się jak mogli, ale pech nie odpuszczał.               Na początek Julia Kusiak w trójskoku nie awansowała do finału-brakło jej 5 cm, skoczyła 11,10m i zajęła 13 miejsce. W tym samym dniu odbyła się nasza koronna konkurencja 2000m z przeszkodami w której mieliśmy dwóch reprezentantów, pierwszego na liście Mateusza Buksę i 10 Pawła Raptę. Bieg rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, Mateusz biegł w czołówce, a Paweł ostrożnie pod koniec stawki. Na trzecim okrążeniu doszło do tragedii- na przeszkodzie padł jak rażony piorunem Mateusz Buksa-zerwał ścięgno Achillesa. Paweł  stopniowo przesuwał się do przodu mijając kolejnych przeciwników i ostatecznie ukończył bieg na 6 pozycji z nowym rekordem życiowym 6:15,13 – poprawił poprzedni o ponad 14 sekund.

galeria