GP Krakowa i Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych

Z naszych zaśnieżonych terenów wyruszyliśmy na błotniste GP Krakowa oraz Mistrzostwa Małopolski  Juniorów w Biegach Przełajowych.

Bardzo dobrze w pierwszym starcie po kontuzji zaprezentował się Mateusz Buksa, który w biegu na 2km zajął drugie miejsce. Był to nasz jedyny medal w mistrzostwach. Na tym samym dystansie Piotr Kidoń ukończył bieg w połowie stawki. Paweł Rapta z powodu kontuzji nie wystartował. Wśród dziewcząt Julia Maksymiak biegająca luźnym krokiem uplasowała się poza podium.

Wśród medalistów Grand Prix znalazł się Beniamin Parzątka na dystansie 500m (3 miejsce) oraz Mateusz Buksa na 2km (2 miejsce). Pozostali nasi zawodnicy spisali się równie dobrze, pomimo ciężkich warunków pod nogami (zaliczonych kilku wślizgów i zagubienia buta) .
Na dystansie 500m Kosma Filas zajął 4miejsce. Na 1km reprezentowali nas: Łukasz Czyszczoń, Anna Majchrzak, Kinga Antolak, Klaudia Czyszczoń i Julia Filas.
Na koniec wszyscy nasi zawodnicy wzięli udział w biegu otwartym na 2km.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria